Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

WIECZÓR POEZJI

Przejdź do - WIECZÓR POEZJI

Dnia 05.10.2023 w sali kominkowej naszego Ośrodka odbył się wieczorek poetycki. Gośćmi tego spotkania była p. Barbara Sitek-Wyrembek z Ciechanowa oraz p. Erazm Stefanowski z Augustowa.

Nasi goście czytali nam swoje wiersze przepełnione wiarą, miłością i patriotyzmem. Na zakończenie wieczorka wsłuchaliśmy pieśni patriotycznej z płyty CD pt. „Ocalić od zapomnienia”  w wykonaniu Marii Lamers.

12 października 2023

29 ROCZNICA

Przejdź do - 29 ROCZNICA

Po długiej przerwie spowodowanej pandemią wróciliśmy do tradycji obchodów rocznicowych. W dniu 4 sierpnia, z okazji 29 rocznicy działalności KOMR,  odbyły się igrzyska, które jak zwykle dostarczyły wiele wrażeń naszym Mieszkańcom.
Wieczorem, nad stawem, przy grillu, odbyła się druga część uroczystości czyli  tradycyjna, wspólna  zabawa Mieszkańców i Pracowników. Tańce trwały do bardzo późna.  Bardzo miłym akcentem był występ naszej Mieszkanki -  Katarzyny Adamczyk-Drożyńskiej.

9 sierpnia 2023

Szlakiem Romantyzmu w Opinogórze

Przejdź do - Szlakiem Romantyzmu w Opinogórze

Dzień 08.07.2023r., upłynął mile naszym Mieszkańcom pod znakiem obcowania z kulturą i literaturą okresu romantyzmu w Muzeum w Opinogórze.

12 lipca 2023

Noc Świętojańska

Przejdź do - Noc Świętojańska

To święto przywitania lata. Obyczaj  związany jest  z letnim przesileniem i najdłuższym dniem w roku. Nasi Mieszkańcy jak co roku przygotowują się do jego obchodów . Najpierw zbierają kwiaty i zioła później wspólnie wyplatają wianki, by na koniec rzucać je do wody z nadzieją na spełnienie się wróżby.

26 czerwca 2023

Koncert akordeonowo wokalno fletowy

Przejdź do - Koncert akordeonowo wokalno fletowy

W dniu 22.06.2023 r po raz kolejny uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Mławie zachwycili swoją grą naszych Mieszkańców. Młodzi artyści zaprezentowali program na bardzo wysokim poziomie  zawdzięczając  to swojej ciężkiej pracy oraz nauczycielom pod kierunkiem których doskonalą swoje umiejętności.

26 czerwca 2023

KONCERT ZESPOŁU MELODIA

Przejdź do - KONCERT ZESPOŁU MELODIA

W dniu 20.05.2023 r., po raz siódmy nasz Ośrodek odwiedził zespół Melodia, który działa przy Gminnym Ośrodku Kultury w Opinogórze Górnej. Po 5 latach ich nieobecności w Ośrodku nasi Mieszkańcy ponownie wysłuchali koncertu siedmiu wesołych panów.
W ich repertuarze znalazły się piosenki miłosne, biesiadne i frywolne, które zachęciły do wspólnego śpiewania.

24 maja 2023

Ćwiczenia p.poż.

Przejdź do - Ćwiczenia p.poż.

16 maja 2023 roku w Krajowym Ośrodku Mieszkalno-Rehabilitacyjnym dla Osób Chorych na Stwardnienie Rozsiane w Dąbku przeprowadzono praktyczne sprawdzenie organizacji i warunków ewakuacji mieszkańców i pracowników w razie pożaru lub innego zagrożenia.

 

16 maja 2023
Czytaj więcej o: Ćwiczenia p.poż.

Wielkanoc 2023

Przejdź do - Wielkanoc 2023

Wielkanoc jest symbolem odradzającego się życia oraz wiosennego przebudzenia przyrody.

Niedzielny poranek w naszym Ośrodku zaczął się od odprawienia Mszy Świętej, po której wszyscy mieszkańcy wzięli udział w uroczystym śniadaniu w asyście  Kapelana ks. Janusza Wilkowskiego oraz pracowników Ośrodka. Na stołach pojawiły się tradycyjne Wielkanocne potrawy.

Wspólne świętowanie odbyło się w miłej, rodzinnej i serdecznej  atmosferze.

11 kwietnia 2023

Życzenia Wielkanocne

6 kwietnia 2023

„Żegnaj zimo- WITAJ WIOSNO !!!!"

Przejdź do - „Żegnaj zimo- WITAJ WIOSNO !!!!"

Topienie Marzanny to dziś bardziej zabawa niż obrzęd, jednak to jeden ze sposobów zwiastowania nadejście wiosny.

W  dniu 21.03.2023 r., Mieszkańcy naszego Ośrodka zanieśli  własnoręcznie przygotowaną kukłę  do parku, którą spalono żegnając niechcianą już zimę.

 

24 marca 2023